המכון הגמולוגי בגנואה, איטליה, מציע קורס גמולוגיה בן ארבעה שבועות בדמות קורס בן שלושה חלקים. הקורס כולל שני נדבכי יהלומים: סימון אבני חן, צביעה ונחישות וקביעת אבני חן סינטטיות. חומרי הקורס כוללים עבודה מעשית נוספת בנושא הכרה באבני חן וכן מבוא קצר להיסטוריה ולהיסטוריה של תעשיית הפנינים. הוא מציע מספר מדריכים מעניינים על יסודות הגמולוגיה, כולל יסודות הייצור, העיבוד והטיפול באבני חן ושימוש באבני חן ככלי לזיהוי.

תעודת הגמולוגיה מוענקת על בסיס עבודות קורס ובחינות גמר ונדרשות לפחות שישה חודשים להשלמת הקורס. החלק הנוכחי מכיל את יסודות הצבע וכותרות התוכנית המקבילות כוללות ניתוח צבעים, זיהוי צבעים, צביעה וקביעת אבני חן סינתטיות. קורס נוסף בתכנית הוא "טיפול בצבע ובצבע של תכשיטים פגומים" ו "הערכת נזק לתכשיטים.

עליכם להשתתף בקורס מקוון כדי ללמוד מיון צבעים, כזה שלומד כיצד להשתמש בכלים לזיהוי אבני חן ואחת לניתוח צבעים.

אם אתה כמוני, כדאי לבדוק גם כמה מהקורסים המוצעים בקורסים המקוונים בגמולוגיה של בית הספר הבינלאומי לגמולוגיה ובקורסים לניתוח צבע. ISG מציע גם מבוא לקורס גמולוג, שעולה 95 דולר, אך אם ברצונך שהתוכנית תוצע באופן מקוון לחלוטין, עיין בתכנית הגמולוג שמציע בית הספר הבינלאומי לגמולוגיה. טרם השתתפת בקורס גמולוג רשום (או אפילו קורס מקוון ), אך בכל זאת רציתם לחקור את עולם אבני החן? התלמידים יכולים למצוא קורסים מקוונים והיברידיים בחינוך מיני מעורב מבלי לחפש אחר למידה מרחוק. לקבלת תעודת תעודה ספציפית – תעודה מוכרת כרופא גמולוג, שמאי או רופא גמולוג רשום. על הסטודנטים לסיים לפחות קורס אחד בבית הספר הבינלאומי לגמולוגיה לפני שהם יכולים להשיג את התעודה, אך סטודנטים יכולים להשתתף באחד מהקורסים ללא ידע אישי. מי שבוחר באופציה המקוונת צריך גם ללמוד שיעורי מעבדה כדי לצבור ניסיון מעשי – למשל עם הערכת אבני חן.

קורס זה מיועד לכל מי שמתעניין בגמולוגיה כמקצוע או כתחביב ואינו זקוק להכשרה מיוחדת בכדי להפוך לשמאי. הנקודה האמיתית היא שעליך להחשיב עצמך רופא חינוך מאומן היטב לפני שתעבור את הקורס הזה לגמולוגים, מכיוון שההגדרה של "רופא גמולוג" היא שכולם אוהבים ולומדים אבני חן – אתה יכול להיות אומן תחביב ולקחת קורס בגמולוגיה ולעולם לא לזכות בתעודה, אבל עדיין להיות גמסלואיסט. כל אחד יכול ללמוד ולקרוא לעצמו גמולוג, ולא לכל הגמולוגים תואר בגמולוגיה.

אם ברצונך ללמוד עוד על תוכניות הגמולוגיה הקיימות, תמצא סקירה כללית של בתי הספר המציעים קורסים בגמולוגיה כאן. קורסים בבתי ספר אלה בדרך כלל אינם ניתנים להעברה לאוניברסיטה רגילה, ורובם אינם כוללים התמחות, לכן הקפד לבדוק. חלק מהקורסים החינמיים הללו מסתובבים, אז בדוק אותם כדי ליהנות מתוכנית חינמית לכל סוג של חינוך פנינים.

הכשרה המוצעת על ידי מעבדות ברחבי העולם, כולל גמולוגים בוגרי ותלמידי יהלומים. Ithe SG מציע קורסים לזיהוי והערכה של אבני חן סינטטיות הגדלות במעבדה. קורס יהלומים ואבנים צבעוניות מציע קורסים בכל הרמות הנדרשות למקצוענים בתחום התכשיטים בענף הקמעונאות.

בשנת 2011, בוגר תואר גמולוגיה עלה בין 1,000 ל -2,500 דולר בחודש עבור תואר ראשון ו -3,400 עד 4,200 דולר לשנה עבור תואר עמית. קורסים בגמולוגיה יקרים כמו קורסים קצרי טווח, בעלות ממוצעת של כ -5,300 דולר לשבוע. קורס גמוגרפיה בן שנה, כגון קורס על יהלומים ואבנים צבעוניות, עולה כ- 6,600 עד 7,800 דולר לסמסטר, תלוי בקורס שנבחר.

סטודנטים מכל רמות השכלה גבוהה המעוניינים בתחום זה יכולים ללמוד קורס בגמולוגיה כדי ללמוד עוד. כדי להשיג תואר בוגר גמולוג (GIA), עליך לעבור בחינת גמר מקיפה ולהשלים לפחות אחד מקורסי הקרן לדיפלומה בחינוך מרחוק (FGA). העלות הממוצעת של תעודת קרן לקורס למידה מרחוק המובילה לבחינת F-GA היא כ- 7,500 דולר. אם תרצה ללמוד באוניברסיטת קליפורניה, סן דייגו (UC דייוויס) או המכון הטכנולוגי של קליפורניה (CIT), תוכל להוריד ולמלא טופס בקשה כאן. כדי להשיג תואר במדעי הגיאוגרפיה או הגיאוגרפיה, עליך להשלים קורס בן ארבע שנים (שנה לתואר בסיסי, שנתיים לתואר בסיסי ושלוש שנים לתואר שני), לעבור את בחינת הגמר המקיפה באחת או יותר קורסים, ולעבור גם את ה- GGA וגם את הבחינה במכללה לאמנויות ומדעים (CCAS).

קורס גמולוגיה
קורס גמולוגיה צילום Pixbay