בלוג זה מכיל חדשות ודיווחים הקשורים ליהלומים מעולם כריית היהלומים ומחקר היהלומים, כמו גם נושאים ואירועים קשורים אחרים.

ההרצאה אבני חן צבעוניות של יקותיה מכילה ניתוח מפורט של אבני החן הנכרות ביאקוטיה, כולל מינרלים ויהלומי לוויין. הקורס כולל תרגילי מיון ושווי יהלומים מלוטשים, מבוא לקניית יהלום והיסטוריה קצרה של כריית יהלומים בארצות הברית. תכונות פיזיקליות של יהלומים, המספקות אפשרות ללמוד את התכונות הפיזיקליות של מגוון יהלומים ואת תכונותיהם ביחס לתכונות המינרלים שלהם.

התלמידים לומדים כיצד מעריכים יהלומים וגם לומדים כמה מהמיוחדות של החקיקה הרוסית בתחום היהלומים. התלמידים ילמדו כיצד מעריכים יהלומים וילמדו גם על כמה מהמיוחדים של תעשיית כריית היהלומים הרוסית והיסטוריה של הכרייה ביקוטיה ובארצות הברית.

לארי דיימונד הוא פרופסור למשפטים באוניברסיטת סטנפורד וחבר בוועדת הנאמנים של בית הספר למשפטים בסטנפורד ומנהל מרכז סטנפורד לדמוקרטיה, פיתוח ושלטון החוק. לארי דיימונד היה מרצה באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי ואוניברסיטת הרווארד, ועמית בכיר במכון לחקר דמוקרטיה ופיתוח באוניברסיטת פרינסטון. הוא גם פרופסור חבר בסטנפורד, שם הוא מלמד ומייעץ לסטודנטים רבים בסטנפורד. בסטנפורד הוא פרופסור חבר בבית הספר למדיניות ציבורית ומשפט ומנהל המרכז לדמוקרטיה, פיתוח ושלטון החוק, שהוא יושב בראשו עם אשתו סוזן דיימונד, פרופסור למשפטים בסטנפורד.

הקבוצה חוקרת את הפיזיקה של הסיבובים האישיים של יהלומים ובוחנת את הקשר בין סחרור היהלום לבין תכונותיו הפיזיקליות, כמו גם את תכונותיו כחומר וכאובייקט.

יהלומי CVD, יפן היא אחת היצרניות והיצואניות הגדולות בעולם של יהלומים באיכות גבוהה מזה שני עשורים.

ציפויי יהלום CVD הם מצעי CVD בהתאמה אישית, ומעניקים לציפוי היהלום חלקות וחלקות גבוהה עקב עיבודם. היישום החדש ליהלומים מיועד לייצור יהלומים איכותיים עם שטח פנים גבוה ובהירות גבוהה. איי הבתולה הבריטיים – חברה אמריקאית, היצרנית והיצואנית הגדולה בעולם של ופלים מצופים יהלומים ופלים עצמאיים – מצע ללא עיבוד יהלומים.

סכיני היהלומים של דלאוור מייצרים סכינים מדויקות ומשויכים גם ליישום היהלום (ראה לעיל), כמו גם כלי יהלום לחיתוך זכוכית, גבישים ואבנים יקרות, ואקום – הלחמה וחיפוי למטרות מחקר. דלאוור DiamondKnives מייצרת גם יהלומי מחקר מולחמים, מצופים בוואקום ומעובדים בוואקום.

יהלומים, הספקית הגדולה בעולם של גרגרי יהלומים סינתטיים ויהלומים סינתטיים לארצות הברית וקנדה ומדינות אחרות.

CVD – רכיב מצופה של רכיב עצמאי, כגון רכיב מצופה יהלום בבית חרושת פלדה, או שקצה המפעל מצופה ביהלום באמצעות CVD. ציפויי היהלום בקצות טחנות הקצה מצופים ביהלום, ציפוי היהלום על הרכיבים.

יישומים תעשייתיים כוללים את האיכות האופטית של חלונות יהלום CVD, ואחד מהם הוא השימוש ברכיבי קרמיקה יהלומים בייצור חלונות זכוכית איכותיים. אחד מהם, שעובד במכון הטכנולוגי ההודי בבומביי, הודו, מפתח בסוף חלון זכוכית עם ציפוי יהלום.

יהלום CVD טבעי, יהלום CVD טבעי משמש צוות חוקרים מהמכון הטכנולוגי ההודי, בומביי, הודו ומאוניברסיטת קליפורניה, סן דייגו (אוניברסיטת מדינת CA, קליפורניה) וארה"ב.

NEFU היא האוניברסיטה היחידה ברוסיה שהכשירה אנשי מקצוע בתחום כריית יהלומים, מכירה וגזירה. החברות הבאות בענף היהלומים עובדות על פיתוח טכנולוגיות חדשות לייצור יהלומים טבעיים ועיבוד יהלומים למכירה.

תאגיד DP, שהוקם על ידי נאוג'י פוג'ימורי, מספק מגוון רחב של מוצרי ושירותי יהלומים באיכות גבוהה לתעשיית היהלומים. EPL Diamond היא אחת היצרניות והיצואניות הגדולות בעולם של יהלומים טבעיים והמפיצה העולמית שלה היא Seki Diamond Systems. בנוסף למתקני הייצור שלה ביפן ובארצות הברית, E PL היא גם יצרנית היהלומים הגדולה ביותר בארצות הברית.

סנדר מתמקד בכריית יהלומים מלאכותית בקנה מידה קטן, בדרך כלל מבוצעת על ידי אנשים המשתמשים בכלים ידניים אשר חופרים בורות רדודים באדמה ואז מסננים את החצץ כדי למצוא יהלומים. היהלומים נחתכים ומעובדים לתכשיטים (למשל טבעות) המשמשים לייצור תכשיטים, תכשיטי תכשיטים ואביזרי תכשיטים.

לימודי יהלומנות
לימודי יהלומנות צילום pixbay