לא כל אישה רוצה טבעת אירוסין, אבל יש שאומרים משהו פורץ דרך לגבי אופן הצבת היהלום בפנים. מכיוון שיהלומי גלם הם ייחודיים מטבעם, הם מקשים על קוייתם מעט יותר מאשר יהלומים אחרים.

הם מחולקים לאלפי קטגוריות, ממוינים לפי רמות איכות ואז מעוצבים לצורות חתוכות שהופכות אותם לתכשיטים יפים. איש מקצוע בתחום התכשיטים שולח בדרך כלל יהלום שאינו חתוך, אך באיכות גבוהה מספיק בכדי שיהיה מתאים לחיתוך, בין אם זה שלי או שלך.

תמורת תשלום אנו בודקים את היהלום, מוציאים אישור שמזהה אותו כיהלום ונותנים אותו ללא פגע. אם אתה עובר את כל הנקודות שלעיל ומוצא יהלום אמיתי או קונה בודק יהלום לבדיקה, אף אחד לא ייקח אותך ברצינות.

אם אתה ילדה עם תקציב ומחפשת טבעת יהלום, יהלום מחוספס ומחוספס לא יכול להיות התשובה. הסיכויים טובים, איכות היהלומים גרועה באמת והתכשיטן מהמר למכור אותם ללקוח הרשלני. גם אם יהלום באיכות טובה היה בשוק עבור פחות מ -1,000 דולר, מישהו היה מציע אותו בשבריר מהמחיר. אם אתה זקוק ליהלום יפה לטבעת הנישואין שלך או אפילו למתנה לחתונה, טבעות יהלום גולמיות יכולות להיות אופציה מדהימה.

יהלומים מחוספסים הם סוג מיוחד של תכשיטים יוצאי דופן, המתאימים לגברים ולנשים כאחד. בכל הנוגע ליצירת אוסף תכשיטים אלגנטי, אין מנוס מלהשתמש ביהלומים מחוספסים בצורת עגילי יהלום וטבעות. כשאתם קונים טבעת יהלום או אפילו עגיל יהלום מבריק, יש לתת חשיבות מיוחדת לאיכות היהלום ולאיכותו.

נקודה אחת שיש לקחת בחשבון גם היא שמשקל הקראט של יהלום לעולם אינו מוגדר על ידי צורתו בפועל. קראט היהלום קובע את משקלו ביהלומים, ללא קשר לגודלו או מראהו.

יהלום מחוספס עם קראט גבוה מורכב מאבנים קטנות ונקיות יותר, מכיוון שיש בהן פגמים רבים הנראים לעין. יהלום אמיתי ניתן למיטה רק אם האבן שוקלת 55% פחות, וגם אז רק לזמן קצר. מדריך זה יספר לך כיצד ואיך אינך יכול לזהות יהלום גולמי כמוצא בטבע. לחץ כאן כדי להעיף מבט על סימולטור מחירי היהלומים הגולמיים ועל מחירוני היהלומים הגולמיים. אם ברצונך להירשם לסימולטור למחיר יהלום גולמי, לחץ על הקישור לסימולטור מחיר היהלום הגולמי. ואם ברצונך להירשם כמנוי לרשימות המחיר שלנו, אנא לחץ על הקישורים – בודק טוב יכול להבחין בין סוגים שונים של יהלומי גלם, כגון יהלומים בגדלים שונים, בקטרים ובגדלים של יהלומים.

ליהלום אמיתי יהיו הרבה צורות, גדלים, צורות וגדלים שונים (ראה הכללות). ניתן אפילו להחזיק שני יהלומים בעלי קרט ומשקלים דומים אך נראים שונים לחלוטין, בין אם על ידי גזרתם, צורתם או משקלם. לדוגמא, טבעת אירוסין יהלום בגזרת מרקיזה עשויה להכיל יהלום שנראה גדול יותר מטבעת, אם כי לשני היהלומים עשוי להיות אותו קראט. אם לשניהם משקל קרסאט זהה, הצורה הספציפית של היהלום עשויה להיראות גדולה יותר מהאחרת, תלוי בגודלו ובצורתו.

למרות שקל לראות את חיתוך היהלום, לא הרבה אנשים יוכלו לדעת אם יהלום לא חתוך, מחוספס או מחוספס הוא הנכון ביותר. אם יהלום גולמי יכול להישרט על ידי כל דבר אחר שאינו יהלומים, זה יכול להיות מזויף. הסיכוי הטוב ביותר למצוא יהלום הוא אם אתה יכול לשרוט קריסטל יהלום חשוד עם קורונדום.

לאנשים שרוצים ללמוד כיצד לזהות יהלומי גלם, ישנן מספר דרכים לזהות אותם ברמת אבטחה גבוהה. לעתים קרובות הם מופתעים כאשר הם מגלים שזה אפשרי רק על ידי הסתכלות על האבן.

בהתחשב בפופולריות הגוברת של אבני חן אחרות, הנה כמה טיפים כיצד לזהות יהלומים שיכולים להידמות ליהלומים אמיתיים בעין בלתי מזוינת. צורת הקריסטל מבדילה יהלומים מרוב המינרלים האחרים שנראים כמוהם. ציין את הגודל, הצורה, הצבע ותכונות אחרות של יהלום מחוספס בסימולטור המחשב את מחיר הרכישה עבורך.

באופן כללי, אבנים גדולות יותר יקרות יותר מכיוון שהן נדירות יותר, וקרט אחד שווה ל 100 נקודות. יהלום קרט הוא בערך עשירית אינץ '(0.01 מילימטר) משטח היהלום. יהלומים חתוכים באופן גס הולכים לאיבוד לאחר החיתוך, כך שאפשר לקרוא להם גם יהלומי 25 נקודות.

יהלומים קטנים שכיחים יותר מיהלומים גדולים, ולכן יהלום דו קרט יקר יותר מיהלום יחיד 1 קראט (1.5 נקודה). עם זאת, נדיר למצוא אבן חן גדולה ומחוספסת באיכות גבוהה, מכיוון שהיא יכולה להיות קטנה כמו עשירית אינץ '(0.01 מילימטר) משטח היהלום. קראט גבוה יותר במשקל מעלה את מחיר היהלומים, אם כי יהלומים גדולים מתנהגים לעיתים נדירות ביותר, אך באופן מפתה באותה מידה. יהלום יחיד של 2 קראט יכול היה להיות שווה עד 100,000 דולר, או יותר ממיליון דולר.

יהלום גולמי
יהלום גולמי צילום pixbay