מיון יהלומים 4CS הוא אחד הגורמים השונים שמומחים יהלומים משתמשים בהם כדי להעריך את איכות היהלום. בפוסט זה נבחן כיצד מומחי יהלומים מעריכים את ה- 4C (צבע, חיתוך, בהירות, קראט) כדי לקבוע את איכות היהלום. יהלום 4cs מסווג על פי צבעו וגזרתו, כמו גם את הבהירות של כל אחד מהקרטים שלו וגודלו.

צבע היהלום מדורג בסולם צבעים הדומה לזה של מערכת דירוג הצבעים בארצות הברית. יהלום עם צבע צהוב בהיר, כמו למשל יהלום עם מרכז לבן, יהיה בעל גוון של צבע זה אפילו לעין הלא מאומנת. יהלומים חסרי צבע מסווגים כיהלומים בגלל חוסר צבע ולכן הם מוערכים באותו אופן כמו צבעים מדורגים בסולם זה (יהלומים בהירים יותר מצהוב). יהלום צבעוני המבוסס על היפוכו המדויק נשפט על ידי כך שהוא נשפט אך ורק על פי צבעו ולא על פי טהרתו.

נדירות היהלומים חסרי הצבע היא אחת הסיבות העיקריות למחיר הגבוה של יהלומים בעלי בהירות גבוהה. יהלום בעל בהירות גבוהה מוערך במחיר גבוה יותר מאשר יהלום בעל בהירות נמוכה יותר, כאשר יהלומים ללא רבב נדירים במיוחד ובבהירות גבוהה משיגים מחירים גבוהים. אפילו אנשי מקצוע בתחום היהלומים יכולים לראות מה יש בתוך היהלום לפני ההצבה, גם אם הוא בקוטר של כמה מילימטרים בלבד או אפילו שבריר של סנטימטר בעובי.

כפי שאתה יכול לראות, יהלומים גדולים יותר נדירים ורצויים יותר משום שכל השאר זהים, ובהתאם לכך מחיר היהלומים בעלי צלילות גבוהה (כלומר יהלומים באיכות גבוהה) יהיה גבוה יותר מאשר ביהלומים קטנים יותר. לדוגמא, יהלום בצבע D במשקל 1 קראט עולה, כמומלץ, כ- 6,750 דולר עבור יהלום 1.5 קראט עם תג מחיר של 7,500 דולר.

אם ברצונך ללמוד עוד על יהלומים על ידי למידה על מאזני הבהירות שלהם ועוד, בקר באתר היהלומים שלנו, המספק מידע על המיוצג בתקני מיון היהלומים GIA ו- AGS. CIRCA מציעה רשימה מקיפה של היהלומים האיכותיים ביותר שיש בשוק, לכן השתמשו במדריך זה לרכישת היהלום המושלם. זה הכרחי מכיוון שדוח הערכת היהלומים של ג'יה יכול לסייע במכירת יהלומים ו- C IRCA מקבל דירוג גבוה יותר מאשר סוכנויות הערכת היהלומים הגדולות האחרות.

אם התכשיטן שלך מראה לך אבן מאחת ממערכות הדירוג האחרות, בקש ממנו להסביר כיצד זה משתווה לסולם טוהר היהלומים של GIA. עם התחשבות בסולם היהלומים, תוכלו למצוא יהלומים באיכות גבוהה ובמחיר הנכון. תרשימי דירוג היהלומים המוצגים כאן משתמשים בסולם הבהירות C IRCA ו- AGS וכן במספר דירוגים אחרים.

אם אתה רוצה מידע מפורט יותר על דירוג היהלומים, יש לנו גם רשימה של יהלומים מוסמכים עם סולם טוהר היהלומים של GIA וסולם הבהירות C IRCA ו- AGS. רוכשי היהלומים של CACIA מאומנים היטב ומוסמכים ביותר בכל הקשור לקביעת תכונות היהלום.

בדוק את המחיר שלמעלה לרשימת יהלומים מוסמכים עם סולם טוהר היהלומים GIA וסולם הבהירות C IRCA ו- AGS. רמות הבהירות המוקנות על ידי מעבדות מיון היהלומים השונות מעריכות יהלום כנטול פגמים לחלוטין או בלתי מושלם בעין בלתי מזוינת. במערכת דירוג טוהר היהלום, כל יהלום ממוין נמדד על ידי מאפייני נראות בהגדלה פי עשרה. הבהירות של יהלום מודדת את בהירות משטחי החרוזים, המלוטשים והמלוטשים שלו. לאחר שראית את התרשימים וההנחיות המשמשים את ה- GIA ו- AGS למיון יהלומים, תוכל להשתמש במידע זה כדי למצוא יהלומים איכותיים במסגרת התקציב שלך.

למאמר זה אנו משתמשים במערכת שהוצגה על ידי ה- GIA (המכון הגמולוגי של אמריקה). מערכת מיון היהלומים של Gia המוכרת בעולם, ה- C Seal, מבוססת על ארבעה מאפיינים המסייעים לך בצורה הטובה ביותר לקבוע את ערך היהלום. לצבע של יהלום יש השפעה עצומה על ערכי היהלומים ואין מדד איכות טוב יותר מאשר צבע היהלום עצמו. יש "C" חמישי ב"אמון ", המייצג את הרמה הגבוהה ביותר של אמון באיכות היהלום בצבעו.

סולם צבעי היהלומים GIA הסטנדרטי נע בין D (חסר צבע לחלוטין) ל- D + (צהוב בהיר – חום) אם היהלום הוא 1 קראט או כבד יותר. צבע D, שעושה את ההבדל במראה של יהלום, הוא אם הוא "מעודן", כלומר אם הוא צהוב או חום בהיר יותר. כדי להפוך רשמית ליהלום בצבע "D", היהלום שלך דורג על ידי ג'יה. כשאתה רוכש את היהלומים שלך ומקבל את תעודת "GIA AGS", הדוח יישלח אליך בצורה של מכתב אישור של המחקר הגיאולוגי האמריקני (USGS) ודו"ח איכות על היהלומים שרכשת.

דירוג יהלומים
דירוג יהלומים צילום pixbay