יהלומים הם אבן החן האהובה והנחשבת ביותר בעולם, היהלומים ידועים ביופיים הנדיר והמיוחד ובנדירותם. תהליך יצירת אבני החן היקרות הללו מרתק ומורכב כאחד. כיום ענף היהלומים התקדם ממכרות היהלומים ותנאי העבדות הקשים בהם אל המדע והקדמה, ובמעבדות לגידול ופיתוח יהלומים משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת כדי לייצר יהלומים באיכות גבוהה, יהלומים שאינם נופלים ביופיים או באיכותם מיהלומים שהתפתחו בטבע. דיימונד פקטורי מתמחים ביהלומי מעבדה בכל צורה ואיכות – ניקיון וצבע. כעת אפשר לבחור בתכשיטי יהלומים מדהימים עם נתונים מצוינים, ובמחיר נוח לכיס לעומת מחיר של תכשיט המשובץ יהלומים טבעיים.

איך נוצר היהלום?

מסעו של היהלום מתחיל עמוק בתוך מעטפת כדור הארץ, שם לחץ וחום עצומים יוצרים יהלומים טבעיים. חברות כרייה משתמשות בשיטות מתוחכמות שונות כדי לחלץ אבנים אלה ממעמקי האדמה. לאחר הוצאת האבנים, עובדים ממיינים ומקטלגים את היהלומים על פי תכונות כגון צורה, גודל ובהירות (ניקיון).

בהמשך, היהלומים עוברים למלטשים המשתמשים בטכניקות שונות כדי לחתוך וללטש את היהלומים, על מנת לממש את הפוטנציאל הוויזואלי שלהם. עבור אלה המודאגים מההשלכות האתיות והסביבתיות של יהלומים טבעיים, יהלומי מעבדה בהחלט מציעים אלטרנטיבה. יהלומי מעבדה דומים מאוד למקביליהם הטבעיים מבחינת המראה והאיכות, אך מיוצרים באמצעות סביבות מבוקרות וטכנולוגיות חדשניות. על ידי הבנת התהליך המדהים מאחורי גידול ופיתוח של יהלומים במעבדה, תוכלו להבין עד כמה היהלומים הם אבנים מיוחדות שבאמת יישארו איתכם לנצח.

המדריך המלא לתכשיטי יהלומים

יהלומים הם החברים הכי טובים של האישה, אבל בחירת תכשיטי היהלומים המדויקים לה אינה משימה קלת דעת. כמובן שהצוות של דיימונד פקטורי ישמח לעזור לכם בתהליך בחירת היהלום המושלם לתכשיט שלכם.

אז מה צריך לדעת כדי למצוא את תכשיט היהלום המתאים? בין אם מדובר בטבעת, שרשרת, עגילים, צמיד או משהו אחר – נבחן את חיתוכי יהלומים שונים, הצורות, צבעים והאיכויות, כמו גם את הטרנדים האחרונים בתחום הצורפות.

כאשר בוחרים תכשיט יהלומים, הכרחי להבין את ארבעת הפרמטרים החשובים, משקל קראט, צבע, בהירות וחיתוך. משקל הקראט קובע את גודל היהלום, בעוד הצבע מתייחס לגוון האבן. בהירות מציינת את מספר התכלילים ואת הנראות שלהם, והחיתוך מתאר את הפרופורציה, הסימטריה והליטוש של היהלום. הבנת גורמים אלה תעזור לך לקבל החלטה מושכלת יותר בעת בחירת היצירה המושלמת שלך.

ישנן צורות חיתוך רבות ליהלומים, כל אחת בעלת יופי ייחודי וסגנון משלה. צורות הפופולריות הן יהלום בחיתוך עגול (ראונד), מרובע (פרינסס), אגס), מרקיז, קושן  (כרית) ואמרלד. בחירת צורת היהלום היא עניין אינדיבידואלי.

כל צורות החיתוך יפות ולכל צורה הייחודיות הבלעדית שלה, וההעדפה היא לחלוטין לפי הטעם והסגנון האישיים.

המתכת ממנה עשוי התכשיט ואופן השיבוץ  של היהלום הם גורמים חשובים לא פחות בבחירת תכשיט היהלום שלך. אפשרויות המתכת כוללות פלטינה, זהב לבן, זהב צהוב וזהב ורוד, ומבחינת השיבוץ המחזיק את היהלום במקומו, האפשרויות הנפוצות הן שיבוץ סוליטר, שיבוץ מסילה, שיבוץ רצוף ושיבוץ שקוע. כדי לדעת למה אתם מתחברים יותר, ענדו ונסו את הסגנונות השונים ונסו להבין מהו הסגנון המתאים ביותר עבורכם או עבור האדם לו אתם מעניקים את התכשיט במתנה.

בדיימונד פקטורי תמצאו מבחר גדול של תכשיטי יהלומים יפהפיים בעיצובים שונים. תוכלו למצוא את התכשיט המדויק עבורכם, זה שיחמיא וישדרג את המראה בכל מצב – כי לכל אישה מגיע להתרגש מיהלומים.